Sveta maša ob začetku misijona

S slovesno sveto mašo, ki jo je daroval gospod škof Andrej Glavan, smo v novomeški stolnici pričeli mestni misijon v Novem mestu. Pri maši so prepevali pevski zbori vseh treh novomeških župnij pod vodstvom dirigentke Barbare Lotrič in ob orgelski spremljavi gospoda Mateja Burgerja. Med sveto mašo so nas, poleg škofa, s kratko mislijo nagovorili tudi misijonarji. Gospod škof pa nas je ob svetopisemskem odlomku, ki čudovito predstavi srečanje ob vodnjaku Samarijanke in Jezusa, spodbudil, da tudi sami zajamemo novo milost iz vodnjaka Jezusovega srca, da bi bilo v nas več življenja in manj puščave.

Ob koncu maše je škof blagoslovil misijonske križe in mašne štole ter jih izročil misijonarjem kot znamenje poslanstva, ki ga bodo v času misijona opravljali v naših župnijah.

Anica Mušič