Prižgali smo misijonsko svečo

Na prvo adventno nedeljo, 3. decembra 2017 smo v treh novomeških župnijah, v stolnici, pri frančiškanih in v Šmihelu, začeli pripravo na misijon v Novem mestu. Z misijonskimi znamenji smo na slovesen način vstopili v leto priprave. V naših župnijskih cerkvah visi misijonska zastava. Med petjem misijonske himne, napisane in uglasbljene prav za misijon v Novem mestu, sta dva predstavnika župnijskega pastoralnega sveta prinesla misijonsko svečo. V stolnici jo je prižgal gospod škof, pri frančiškanih in v Šmihelu pa župnika. Ob nedeljah in praznikih bo gorela in nas vabila k molitvi za blagoslov misijona. Odslej bomo pri vsaki sveti maši tudi molili molitev ob pripravi na misijon.

Verniki so ob koncu svete maše dobili misijonsko podobico z molitvijo in zgibanko, v kateri so predstavljeni vsi štirje misijonarji, ki bodo z nami v času misijona, povabilo voditelja misijona p. Branka Cestnika, razlaga logotipa in misijonskega gesla.

Vsi smo povabljeni, da molimo za blagoslov za naše mesto, za naše družine in uspeh misijona.

Naši zavetniki: Sveti Nikolaj, sveti Lenart in sveti Mihael. Prosite za nas!