Avtor: Misijon Novo mesto Objavljeno: 16. 11. 2018

Začetek misijona v Novem mestu

Z večerno mašo ob 18 h, ki jo bo v novomeški stolnici sv. Nikolaja daroval škof msgr. Andrej Glavan, se prične danes, 16. novembra 2018 misijon v treh novomeških župnijah: stolni župniji, sv. Lenarta in šmihelski župniji.  Več kot leto je potekala priprava, v katero je bila vključena redna molitev za uspeh misijona, dvoje mestnih romanj, ter skupna srečanja za člane žps, pevce, mlade, zakonce, molivce in druge skupine.

Priprava in sam misijon poteka pod geslom "Jezus, daj mi žive vode!", v ospredju pa je prošnja, da bi živa voda iz studenca Jezusovega Srca omogočila rast vsemu lepemu in dobremu v srcih Novomeščanov, da bi se lahko upirali kulturi smrti (naveličanosti, žalosti, brezciljnosti) in izbirali kulturo življenja v veselem služenju Bogu in sočloveku.