Misijonarji so prišli na srečanje v Novo mesto

Vsi trije župniki novomeških župnij: g. Silvester, p. Krizostom in g. Igor in p. Tomaž, gvardijan v kloštru, ki pripravljamo misijon v jeseni, smo se v četrtek, 22. marca 2018 srečali z vsemi štirimi misijonarji: p. Brankom Cestnikom, g. Jožetom Planinškom, p. Andražem Arkom in br. Jožkotom Smukavcev. Srečanje je potekalo v prostorih Lenartovega doma pri frančiškanih. V prijetnem klepetu in pogovoru smo se v dvournem srečanju pogovorili o samem programu misijona. Vsak misijonar je mogel poveati svojo misel, hkrati pa smo tudi drugi izrazili svoj pogled in predstavili svoje ideje in predloge. Skupaj smo šli skozi posamezne dneve, določili dopoldanska in večerna srečanja, dali posameznim dnevom naslove in se tudi ob naslovih pogovorili, o čem bi tisti dan misijonarji govorili. Srečanje je tako potekalo v ustvarjalnem duh. Zadovoljni, da smo se srečali in zadovoljni, da smo se veliko pogovorili ter dogovorili, smo se zbrali še pri skupnem kosilu v samostanu, nato pa odšli vsak na svoje delovno mesto z željo, da pridemo skupaj še enkrat.

p. Krizostom